Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

marketing i reklama

biuro@kppolonia.pl

Najpopularniejsze typy na mecze piłki nożnej

Najpopularniejsze typy na mecze piłki nożnej

Choć mecze klasy okręgowej trudno znaleźć w ofercie legalnych bukmacherów, to jednak nie oznacza to, że kibice Polonii nie mogą typować wyników innych ulubionych drużyn – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Warto pamiętać, że zakłady na piłkę nożną to nie tylko najpopularniejszy typ 1×2, ale także zakłady na dokładny wynik, liczbę goli czy zakłady z handicapem.

U większości polskich legalnych bukmacherów zakłady na polską piłkę nożną seniorów kończą się na III lidze (u kilku obstawiać można wyniki meczów IV lig). Nie oznacza to jednak, że kibice bydgoskiej Polonii nie mogą spróbować swoich sił w zakładach wzajemnych – zawsze istnieje opcja, by postawić kupon na inne ulubione drużyny, zarówno z Polski, jak i zagranicy.

A trzeba wiedzieć, że przy najbardziej prestiżowych spotkaniach wybór zakładów jest ogromny – u niektórych operatorów jest to nawet około 200 selekcji na mecz! Podpowiadamy, które typy na piłkę nożną cieszą się największą popularnością wśród graczy.

Obstawiaj klasyczne 1×2 w piłce nożnej

Najczęściej wybieranym i – zdaniem wielu – najprostszym do obstawiania zakładem na piłkę nożną jest klasyczny typ 1×2. W takim zakładzie typuje się, czy mecz zakończy się wygraną gospodarzy (oznaczenie 1), wygraną gości (oznaczenie 2) albo remisem (x). Oczywiście warto pamiętać, że taki rodzaj zakładu dostępny jest nie tylko w przypadku piłki nożnej, ale również każdej dyscypliny sportu, w której możliwe są trzy wyniki (np. piłka ręczna).

Odmianą zakładu 1×2 jest tzw. podwójna szansa – w takiej sytuacji typujemy, że mecz wygra zespół gospodarzy lub padnie remis (1x), zwycięży zespół gości lub padnie remis (x2) lub mecz nie zakończy się remisem, ale wygraną jednego z zespołów (1/2). Daje to większe szanse na trafienie takiego zakładu, ale jego kursy są niższe niż klasycznego 1×2.

Typuj dokładny wynik meczu

Jednym z chętniej wybieranych przez graczy zakładów bukmacherskich na piłkę nożną jest dokładny wynik. Jest to dość ryzykowny zakład, bo tych najbardziej możliwych wyników w piłce nożnej jest przynajmniej kilkanaście, a trafić trzeba go z dokładnością co do jednej bramki! Oczywiście w piłce nożnej zdarzają się często „klasyczne” wyniki jak 1:1, 3:1 czy 2:3, ale przecież historia zna przypadki spotkań zakończonych rezultatami… 7:1 (słynny półfinał Niemcy – Brazylia w MŚ 2014) albo 4:4 (Newcastle – Arsenal w Premier League, HSV Hamburg – Juventus oraz Liverpool – Chelsea w Lidze Mistrzów). Jest to więc trudny zakład, ale zarazem najczęściej z wysokimi kursami, na których można dobrze zarobić.

Graj typy na liczbę goli

Wielu graczy chętnie typuje zakłady na liczbę goli w meczu, czyli tzw. zakłady under/over. Najczęściej liczbę goli w zakładzie podaje się w formie liczby całkowitej i połówki – np. 2,5 albo 3,5. Robi się to po to, aby uniknąć sytuacji remisowych – jeśli dla przykładu w meczu padną trzy bramki, a obstawiliśmy zakład poniżej (under) 3,5 bramki, to wiadomo, że typ wszedł.

Oczywiście tu również istnieje sporo wariantów zakładu na liczbę goli – typować można liczbę goli strzelonych przez dany zespół, liczbę goli w pierwszej połowie albo liczbę goli w drugiej połowie.

Obstawiaj zakłady na piłkę nożną z handicapem

Dość popularną opcją typów bukmacherskich na piłkę nożną są zakłady z handicapem. Czym jest handicap? Otóż mianem tym określa się liczbę bramek (albo punktów – w zależności od dyscypliny), jaką bukmacher dodaje lub odejmuje jednej z drużyn biorących udział w meczu – po to, by wyrównać ich szanse.

Wyróżnia się kilka rodzajów handicapów, m.in. pojedyncze, ćwiartkowe i równe, przy czym dla gracza zawsze oznaczają wyższy kursy, a także w niektórych przypadkach eliminują możliwość remisu (tzw. handicap azjatycki). Zazwyczaj handicapy są korzystne dla kibiców znanych drużyn, będących murowanymi faworytami w danym spotkaniu – wyrównanie szans poprzez zastosowanie handicapu sprawia, że kurs na takiego faworyta jest wyższy niż w klasycznym zakładzie 1×2.

Oczywiście to tylko kilka przykładów popularnych zakładów na piłkę nożną – można typować również liczbę żółtych i czerwonych kartek, nazwiska strzelców goli, minuty, w których padną bramki oraz wiele innych zdarzeń meczowych. Opcji jest naprawdę wiele.