Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

marketing i reklama

biuro@kppolonia.pl

Hotele wakacyjne z zapleczem piłkarskim

Hotele wakacyjne z zapleczem piłkarskim

Dla niektórych osób wakacje to czas beztroskiego odpoczynku i plażowania, inni nawet urlop chcą spędzać aktywnie. Dlatego sprawdziliśmy, w których hotelach w popularnych krajach wakacyjnych znajduje się infrastruktura piłkarska.

W wielu krajach na zachodzie i południu Europy warunki atmosferyczne pozwalają przez cały rok grać w piłkę na zielonych, trawiastych boiskach. Nie może więc dziwić, że drużyny z naszego regionu Europy – nie tylko z Polski, ale też z Czech, Słowacji albo Litwy – szczególnie w okresie jesienno-zimowym szukają miejsc na zagranicznie zgrupowania. Największą popularnością cieszą się trzy kierunki: Turcja, Hiszpania oraz Portugalia.

Warto jednak pamiętać, że kraje te są często wybierane także przez indywidualnych turystów planujących urlopy o każdej porze roku. Sprawdziliśmy więc, w których hotelach (lub w ich bezpośredniej okolicy) znajduje się infrastruktura piłkarska, pozwalająca zarówno na prowadzenie profesjonalnych treningów, jak i rekreacyjne granie w piłkę podczas wakacji.

Piłkarski wypoczynek w Hiszpanii w hotelu Guitart Central Park

Hotel Guitart Central Park położony jest w miejscowości Lloret de Mar na Costa Brava w Hiszpanii. Jest to hotel rodzinny, usytuowany kilka minut spacerem od rozrywkowej części kurortu, a także dwóch piaszczystych plaż. Jego specjalnością są atrakcje dla dzieci – gry i zabawy prowadzone przez animatorów, zjeżdżalnie wodne, wodny plac zabaw i wiele innych.

Na hotel Guitart Central Park warto jednak spojrzeć także z innej, bardziej sportowej perspektywy. Otóż Costa Brava znana jest ze słonecznej i ciepłej pogody – nawet w trakcie kalendarzowej zimy temperatura sięga 20°C, co pozwala przez cały rok utrzymywać doskonałą jakość boisk piłkarskich. W Lloret de Mar – zaledwie kilka minut spacerem od hotelu Guitart Central Park – znajduje się ogromne centrum sportowo-treningowe z infrastrukturą dostosowaną m.in. do treningów piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, lekkoatletyki, pływania i tenisa. Na obozy sportowe i zgrupowania przyjeżdżają tam juniorskie oraz seniorskie zespoły sportowe z całej Europy!

Jeśli chodzi o zaplecze piłkarskie, to w kompleksie znajduje się 14 naturalnych, trawiastych boisk piłkarskich o łącznej powierzchni 150 tys. m2. Jest tam ogromny parking, 19 szatni, kawiarnia oraz centrum odnowy biologicznej. Jego zarządcy twierdzą, że gościli już ponad 1000 drużyn z różnych krajów Europy i USA.

Turcja – piłkarskie wakacje spędzisz w hotelu Titanic Beach

Od lat jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków, a zarazem chętnie wybieranym miejscem zagranicznych zgrupowań drużyn z ekstraklasy i I ligi jest Turcja, a zwłaszcza region Antalyi. Podobnie jak w Hiszpanii, wysoka temperatura i dużo słońca przez cały rok pozwalają utrzymywać doskonałej jakości trawiaste boiska.

Wśród wielu hoteli w tym regionie wyróżnia się hotel Titanic Beach. Po pierwsze – cechuje się bardzo oryginalną architekturą, nawiązującą do słynnego statku Titanic. W hotelu funkcjonuje wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci (oferta rekreacyjna, SPA, animacje, place zabaw), a z punktu widzenia sportowców najważniejszy jest dostęp do boisk. W obrębie hotelu znajduje się jedno pełnowymiarowe boisko piłkarskie, a w najbliższej okolicy, w odległości zaledwie 2-3 kilometrów – kolejne 4 boiska. Są one starannie pielęgnowane i przygotowywane zwłaszcza na okres jesienno-zimowy, kiedy w hotelu przebywa niekiedy jednocześnie nawet 10-12 drużyn piłkarskich z całego świata. O ich komfort dba… 500 pracowników hotelu i całego kompleksu sportowego.

Portugalia – odpoczynek z piłką nożną w tle w hotelu Pestana CR7 Funchal

Krajem, którego klimat sprzyja całorocznym treningom piłkarskim jest bez wątpienia Portugalia. Nie może dziwić, że to właśnie tam rozkwitł talent jednego z najwybitniejszych współczesnych piłkarzy, czyli Cristiano Ronaldo. Zawsze podkreślał on swój związek z ojczyzną, a zwłaszcza z Maderą, na której się urodził. Stolicą tej portugalskiej wyspy jest miasto Funchal, gdzie Ronaldo założył swój hotel – Pestana CR7 Funchal. Jest to bardzo luksusowy obiekt z trzema kategoriami pokoi, z widokiem na ocean, basenem, centrum SPA oraz bardzo wyraźnymi nawiązaniami do postaci piłkarza (hotelowe pokoje i korytarze zdobią jego zdjęcia, zaś goście mogą bezpłatnie zwiedzać muzeum Ronaldo w Funchal).

W Funchal, gdzie Ronaldo zaczynał treningi, siedzibę ma zespół CD Nacional – swoje mecze rozgrywa na Estadio Da Madeira, stadionie zbudowanym w 1998 r. W 2007 r. przeszedł wartą 20 mln euro gruntowną modernizację, a tuż obok stadionu – niedaleko hotelu Pestana CR7 Funchal – mieści się ufundowane przez Cristiano Ronaldo centrum treningowe Campus Futebol, gdzie znajduje się kilka boisk trawiastych oraz niewielki stadion z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią.

Jak widać, hotele z bogatym zapleczem piłkarskim można znaleźć bez problemu w zasadzie w każdym kraju. Dzięki temu wakacje da się połączyć z regularną aktywnością.