Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

Kadra Polonii na stażu trenerskim w Jagielloni Białystok!

Kadra Polonii na stażu trenerskim w Jagielloni Białystok!

W dniach 17 – 20 sierpnia 2022 roku Trenerzy Polonii – Janusz Brzeziński oraz Michał Twardowski – mieli okazję wziąć udział w stażu trenerskim w Jagielloni Białystok. Celem stażu było poszerzanie wiedzy i edukacja trenerów.

Program stażu obejmował m.in:
– Obserwację zajęć treningowych wszystkich zespołów grup młodzieżowych;
– Obserwację zajęć treningowych zespołu rezerw i pierwszej drużyny (wybrane zajęcia);
– Warsztaty szkoleniowe z zakresu systemu szkolenia, przygotowania motorycznego, indywidualizacji zajęć oraz analizy;
– Panele dyskusyjne z trenerami prowadzącymi;
– Obserwację meczu 6. PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica.

Trener Janusz: Krótki, ale intensywny staż…. Na stażu udało nam się porozmawiać z wieloma trenerami pracującymi w Akademii Jagiellonii Białystok, a także trenerem drugiej drużyny seniorskiej. Opowiedzieli nam o systemach szkolenia w piłce młodzieżowej i dziecięcej, o celach i charakterystyce Akademii, a także jak pracują z zawodnikami indywidualnie oraz motorycznie. Obserwowaliśmy treningi drużyn grających w CLJ, min. U19, U15, a także drużyn dziecięcych U12 i U13. Po każdym treningu mieliśmy okazję porozmawiać z trenerem prowadzącym i wymienić swoje spostrzeżenia dotyczące treningu. Na zakończenie stażu mieliśmy możliwość obejrzenia meczu Jagiellonii Białystok vs Miedź Legnica.
Odbyty staż utwierdził nas, że jesteśmy na dobrej drodze, a przede wszystkim, że prostota w treningu jest kluczem do sukcesu.
Bardzo dziękujemy Jagiellonii za możliwość porozmawiania z trenerami, koordynatorami oraz Dyrektorem Akademii. Do zobaczenia na boisku.