Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

Pewne zwycięstwo seniorów. Hat trick Makowskiego

Po wyjazdowym remisie z rezerwami Olimpii (0:0), podopieczni Daniela Osieńskiego znów zanotowali wysokie zwycięstwo na własnym boisku. Biało-czerwoni pokonali Unię Wąbrzeźno 5:0 (1:0).

Zaraz po pierwszym gwizdku spotkanie wyglądało na dość wyrównane. W 6. minucie Aron Maciejewski mógł otworzyć wynik meczu. Napastnik Unii uciekł obrońcom gospodarzy, ale jego strzał nie zaskoczył Dominika Ostrowskiego. Od 20. minuty zauważalna była już przewaga Polonii, której piłkarze częściej przejmowali piłkę i śmielej podchodzi w pole karne gości. Efektem tego była bramka Jakuba Makowskiego. Po zejściu do końcowej linii boiska, snajper Polonii z dużego kąta umieścił piłkę w bramce.

Jednak nie powiedział on ostatniego słowa tego dnia.

Już w pierwszej minucie po wznowieniu gry w drugiej połowie, Polonia rzuciła się do ataku. Po dośrodkowaniu Roberta Sawickiego, w polu karnym pojawiło się zamieszanie, wykorzystał to Makowski, który głową skierował piłkę do siatki. Około dziesięć minut później przypieczętował on klasycznego hat tricka, i to w jakim stylu… wyczekał w polu karnym na podanie i krzyżakiem zmienił kierunek piłki, oszukując przy tym bramkarza.

W 74. minucie podwyższył Robert Sawicki, a w 85. po wejściu z ławki wyniki spotkania ustalił Patryk Podolski. Swoją szansę zaprezentowania się na ostatnie pięć minut dostał Michał Marczyński. To jego powrót po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Następne spotkanie poloniści rozegrają na wyjeździe 7 maja, o godz. 15:00. Ich rywalem będzie Krajna Sępólno Krajeńskie.

30 kwietnia 2022, 11:00 – Stadion Polonii im. Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy

Polonia-Metakas Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno 5:0 (1:0)
Makowski 26′, 46′, 57′; Sawicki 74′, Podolski 85′.

Polonia: 1. Dominik Ostrowski, 2. Albert Maciejewski, 3. Oskar Kalukiewicz 4. Patryk Nowicki, 6. Jakub Kościecha, 8. Miłosz Olejniczak, 10. Wiktor Dąbek (75′ Hubert Raczkowiak), 13. Robert Sawicki (k) (75′ Kacper Kotecki), 15. Jakub Makowski (75′ Patryk Podolski) , 16. Michał Grzegorek (60′ Mateusz Korecki), 42. Szymon Dusza.

Unia: 1. Michał Grodzicki, 3. Patryk Kamiński, 5. Bartosz Rojek, 6. Dawid Zamiatowski (84′ Mateusz Kamiński), 7. Jakub Szyda, 8. Radosław Drapiewski, 10. Paweł Mazurowski, 14. Jacek Kołodziej (84′ Dariusz Kalinowski), 15. Jakub Boczek (65′ Mikołaj Wojdak), 16. Sebastian Drozdalski (84′ Antoni Pawłowski), 17. Aron Maciejewski.

Kartki:

W 83. minucie Paweł Mazurowski otrzymał dwie żółte kartki za dyskusje, i musiał opuścić boisko.