Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

Udana inauguracja

Piłkarze Polonii–Metalkas rozpoczęli ligowy sezon od zwycięstwa z LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska 3:1 (1:1).

W wyjściowym składzie trener Michał Stolarski postawił na czterech graczy, którzy dołączyli do drużyny przed rozpoczęciem sezonu, czyli są to: Dominik Ostrowski, Roberta Frasz, Szymon Dusza i Jakub Makowski. Ci dwaj ostatni wrócili na Sportową po kilku latach rozłąki z biało-czerwonymi barwami.

Goście z Dąbrowy Chełmińskiej to tegoroczny beniaminek. Co ciekawe, ostatni raz obie ekipy o ligowe punkty rywalizowały… dokładnie 10 lat temu.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 9. minucie niepilnowany Wiktor Dąbek otrzymał podanie na lewym skrzydle i po podprowadzeniu piłki w kierunku bramkarza celnym strzałem otworzył wynik meczu. Goście szybko odpowiedzieli na utratę gola, minutę później defensor Jakub Lipowski precyzyjnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce.

Jednak dalej przy piłce dużej utrzymywali się poloniści, a piłkarze z Dąbrowy starli się wyprowadzać kontrataki, po jednym z nich mogli wyjść na prowadzanie, w 37. minucie wycofujące podanie w polu karnym trafiło do Dawida Murawskiego, jednak niekryty piłkarz uderzył nad poprzeczką. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Makowski chciał ustrzeli gola do szatni, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

W drugiej połowie mogliśmy oglądać podobny obraz gry. Godzinę od rozpoczęcia spotkania na prowadzanie znów wyszła Polonia. Strzał Kacpra Czesińskiego odbił się od obrońcy i trafił do bramki strzeżonej przez Michała Wesołowskiego.

Po wejściu na boisko doskonałą asystą popisał się Mateusz Korecki, dostarczając piłkę Robertowi Sawickiemu, który z kilkunastu metrów precyzyjnie huknął w boczną siatkę wnętrza bramki i tym samym ustalił wynik spotkania.

Już za tydzień (21.08.) Polonia–Metalkas podejmie na własnym boisku Victorię Czernikowo. Początek spotkania o godz. 11:00.

14 sierpnia 2021, Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy, godz. 11:00

KP Polonia–Metalkas Bydgoszcz – LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska 3:1 (1:1)

Bramki: Dąbek 9′, Czesiński 60′, Sawicki 90′ – Lipowski 10′.

Polonia–Metalkas: 1. Dominik Ostrowski, 3. Oskar Kalukiewicz(Kacper Lewandowicz), 5. Robert Frasz, 6. Jakub Kościecha, 7. Kacper Czesiński(Jakub Koźbiał), 10. Wiktor Dąbek, 11. Radosław Kanik(Albert Maciejewski), 13. Robert Sawicki(c), 18. Szymon Dusza, 19. Michał Grzegorek(Mateusz Korecki), 85. Jakub Makowski (Hubert Raczkowiak)

LKS Wulkanizacja: 1. Michał Wesołowski, 4. Mikołaj Wiwatowski, 8. Bartłomiej Wesołowski, 9. Kacper Bańka, 10. Mateusz Sarnowski, 14. Kacper Tuszyński(Dawid Breza), 15. Bartłomiej Siewiert(Dawid Pobutkiewicz), 20. Jakub Lipowski(Jakub Gierlicki), 23. Dawid Murawski(Szymon Słonecki), 99. Jakub Szugajew(Łukasz Kocieniewski).

żółte kartki: Kalukiewicz, Grzegorek.

Sędzia: Agnieszka Kostyra