Polonia Bydgoszcz 0:8 Gwiazda Bydgoszcz

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

II liga wojewódzka B1 Junior Młodszy Grupa Zachodnia

Polonia Bydgoszcz 2:1 Czarni Lniano

Trener Janusz: Mecz od początku bardzo wyrównany. Przeciwnicy kilka razy przedostali się pod naszą bramkę lecz to my jako pierwsi strzeliliśmy ładna bramkę pod poprzeczkę. Strzelcem pierwszego gola w sezonie był nasz kapitan Michał Lewandowski. Czarni szybko doprowadzili do wyrównania przez brak zdecydowania w odbiorze przez naszych obrońców. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Po spornej sytuacji w naszym polu karnym, długo się nie zastanawialiśmy i bardzo szybko wyprowadziliśmy kontratak. Marceli Bereznowski przebiegł z piłką przez prawie całe boisko i umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Pod koniec spotkania doszło do brutalnego faulu na naszym zawodniku. W konsekwencji Lniano kończyło mecz w 10.

III liga okręgowa C2 Trampkarz Grupa 1

LKS Dąb BOSiR Barcin 1:4 Polonia Bydgoszcz

Trener Patryk: Inauguracja przebiegła jak najbardziej po naszej myśli . Od samego początku meczu zaczęliśmy konstruować akcje ofensywne . Pierwsza bramkę zdobyliśmy w 20 minucie. Bramkę zdobył debiutujący w zespole Sebastian Idczak , a asystował mu również debiutujący w naszej drużynie Hubert Kiełpiński. Na dwu bramowe prowadzenie wyszliśmy za sprawca cudownego trafienia z rzutu wolnego Jakuba Witońskiego który strzałem z 22 m w okienko nie dał szans bramkarzowi . Na początku drugiej połowy Kacper Gorecki fauluje napastnika przeciwników w polu karnym , i po skutecznym wykorzystaniu jedenastki mamy 1-2 . 5 minut po stracie bramki błąd w wyprowadzeniu piłki przez przez bramkarza gospodarzy wykorzystuje Bartosz Przybysz , który najpierw wyprzedził zawodnika odbierając mu piłkę po czym przelobował bramkarza . Ostatnia bramka to bardzo dobrze rozegrany na krótko rzut rożny , Kowalkowski zagrywa do Jerchewicza, ten do Wieczorka który jest na 15m i silnym uderzeniem pokonuje bramkarza.

III liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 1

Polonia Bydgoszcz 1:5 Spójnia Białe Błota

Trener Kacper: W budowaniu gry i stwarzaniu sobie sytuacji podbramkowych wyglądaliśmy bardzo dobrze, lecz zabrakło skuteczności i zdecydowania. Bramki stracone głównie były ze stałych fragmentów gry, nad którymi musimy mocno popracować. Zespół pokazał się z dobrej strony jeśli chodzi o chęci i zaangażowanie.

III liga okręgowa D2 Młodzik Grupa 1

Polonia Bydgoszcz 0:6 Gwiazda Bydgoszcz

Trener Radosław: W sobotę rozegraliśmy drugie spotkanie w tym sezonie w kategorii Młodzik D2, gdzie naszym rywalem była Gwiazda Bydgoszcz. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 0-6. Zespół przyjezdny okazał się dużo bardziej skuteczniejszy w sytuacjach ofensywnych, poprzez dobrze zorganizowaną grę stworzyli więcej okazji do zdobycia bramki, co przysporzyło nam trudności w budowaniu akcji oraz narzuceniu własnego stylu gry. Pozytywem jest na pewno inny obraz zawodników względem poprzedniego spotkania, błędy które pojawiły się podczas pierwszego meczu ligowego zostały uszczuplone i z pozytywem wyczekujemy następnych zmagań ligowych.

Klasa Okręgowa Grupa 1

Promień Kowalewo Pomorskie 2:7 Polonia Bydgoszcz

II liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa zach.

Polonia II Bydgoszcz 1:5 Polonia Bydgoszcz

Trener Michał: W pierwszej połowie weszliśmy na bardzo wysokie obroty i mega skoncentrowani prowadziliśmy grę. Zaowocowało to boiskową dominacją, której najlepszym przykładem był fakt, że przeciwnik dopiero w 25 minucie dostał się pod nasze pole karne i mógł zakończyć akcje strzałem. Bardzo dobrze zamykaliśmy przestrzeń na skrzydłach i graliśmy na wyprzedzenie (boczni obrońcy). Dodatkowo budowaliśmy grę na połowie przeciwnika z wykorzystaniem wielu zawodników oraz masy podań. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 2:0. W drugiej połowie presja utrzymania wyniku związała nam nogi co spowodowało przejęciem inicjatywy przez przeciwnika. W dalszym ciągu staraliśmy się budować grę w oparciu o dużą liczbę podań jednak błędem było to, że robiliśmy to na własnej połowie… sposób ataków również pozostawiał wiele do życzenia, ponieważ zaczęliśmy ścigać się z przeciwnikiem i zamiast budować sumiennie akcje rzucaliśmy piłki na skrzydłowych oraz napastników. Bramkę straciliśmy z rzutu rożnego. W pierwszej połowie pomimo dominacji największym mankamentem była nieskuteczność. W drugiej połowie pojawiło się więcej skuteczności, ale ilość kreowanych akcji zakończonych strzałem znacznie spadła.

Trener Kacper: Dużym plusem przez cały mecz był bramkarz Oliwier Kieszkowski, który pokazał się z dobrej strony w pojedynkach 1×1 oraz w grze na przedpolu. Środek pola przez całe spotkanie źle się ustawiał i poruszał co powodowało miejsce do konstruowania akcji ofensywnych. W naszych akcjach ofensywnych zabrakło zdecydowanie koncentracji i zimnej krwi.