Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz

marketing i reklama

biuro@kppolonia.pl

[21.05-22.05] Raport z weekendowego grania

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla naszych zawodników. Rozegraliśmy kilka ciekawych, ale także trudnych meczy. Była radość, była duma, ale również smutek i rozczarowanie. Każda wygrana czy przegrana sprawia, że na boisko wracamy silniejsi.

Poniżej prezentujemy wyniki oraz krótkie relacje z meczów:

III liga okręgowa C1 Trampkarz Grupa 2
Data: 21.05.2022
Janowiec Wielkopolski 3:0 Polonia Bydgoszcz

II liga wojewódzka B2 Junior Młodszy Grupa zach.
Gryf Sicienko 2:3 Polonia Bydgoszcz
Mecz z aktualnym liderem, który w 7 minucie strzelił pierwszą bramkę. Dzięki pojedynkom biegowym, które Polonia wygrywała, oraz akcji 1×1, udało się stworzyć kilka korzystnych dla Nas sytuacji bramkowych. Działania te dały wynik 2:1 dla Polonii po pierwszej połowie. W drugiej połowie przeciwnik mocno napierał, wykorzystał błąd chłopaków w obronie i wyrównał wynik. Minutę po drugiej bramce rywala, Polonia strzeliła trzecią bramkę.
Trener Janusz Brzeziński: Było bardzo blisko wyrównania, lecz walczyliśmy do samego końca i udało Nam się wywieźć 3 pkt.
Bramki dla Polonii strzelili: Franciszek Lewandowski, Oskar Dębowski, Michał Lewandowski

III liga okręgowa D2 Młodzik Grupa 1
Polonia Bydgoszcz 1:4 Spójnia Białe Błota
Przeciwnik okazał się silniejszy, nasi zawodnicy strzelili jedną bramkę po rzucie rożnym.
Trener Kacper Kozołup: Głównym zadaniem na mecz było otwarcie gry do strefy niskiej oraz konstruowanie akcji sektorami bocznymi ze zmianą ciężaru gry. Zawodnicy wywiązywali się z założeń taktycznych w sposób bardzo dobry. Utrata bramek była wynikiem błędów indywidualnych, nad którymi będziemy solidnie pracować.
Bramkę dla Polonii strzelił: Kacper Kowalkowski

III liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 2
Data: 22.05.2022
Polonia Bydgoszcz 4:1 Pol-Osteg Pomorzanin Serock
To był dobry mecz. Pierwszą połowę Polonia zakończyła wynikiem 1:0. W drugiej połowie dzięki składnym akcjom i całkowitej kontroli na boisku, spotkanie udało się zakończyć czterema bramkami.
Trener Patryk Jasiński: Pomimo braków kadrowych spowodowanymi wyjazdami czy chorobami zawodników, bardzo dobrze poradziliśmy sobie w meczu.
Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Jerchewicz (x2), Tomasz Wieczorek, Wiktor Krzykowski.

II liga wojewódzka A1 Junior
Polonia Bydgoszcz 2:1 Orzeł Służewo
To było ważne spotkanie dla drużyny. Dzięki dobremu przygotowaniu Polonia utrzymała pełną kontrolę nad pierwszą połową, zakończoną bramką w 45 minucie. W drugiej połowie Orzeł Służewo postawił zdecydowanie trudniejsze warunki, jednak nasi zawodnicy nie poddali się, i po udanej akcji zdobyli drugą bramkę.
Trener Damian Polkowski: Rywale strzelili bramkę kontaktową po rzucie rożnym (2:1), próbowali atakować, ale utrzymaliśmy zwycięstwo do końca.
Bramki dla Polonii strzelili: Kacper Kotecki, Kacper Cierpiński.

III liga okręgowa B1 Junior Młodszy
Zawisza II Bydgoszcz 4:0 Polonia Bydgoszcz
Rozgrywka była bardzo ciężka i wymagająca. W pierwszych paru minutach dzięki wysokiemu pressingowi Polonia stworzyła sobie 2 klarowne sytuacje, niestety strzały okazały się niecelne. Po 20 minutach nasza drużyna przegrywała 1:0. Pomimo niepowodzeń, Polonia grała stabilnie, i starała się odzyskać kontrolę nad meczem. Niestety, przeciwnik okazał się silniejszy.
Trener Dominik Walczak: Rywal grał na utrzymanie na naszej połowie, cały czas stwarzali przewagę.

II liga wojewódzka C2 Trampkarz Grupa zach.
Kamionka Kamień Krajeński 5:1 Polonia Bydgoszcz
Po pierwszej połowie Polonia przegrywała 2:1. Bramki straciliśmy m.in po strzale zza pola karnego. W drugiej połowie nasi zawodnicy zaczęli sztucznie przyspieszać mecz, co nie przyniosło dobrego rezultatu.
Trener Michał Twardowski: W pierwszej połowie graliśmy dobrze, niestety strata bramek spowodowała utracenie kontroli nad meczem.
Bramkę dla Polonii strzelił: Oskar Kufel

Polonia II Bydgoszcz 1:3 Nasz Dom Racice
Polonia szybko straciła 3 bramki po błędach zawodników bloku defensywnego. Po tych akcjach drużyna zaczęła realizować plan taktyczny.
Trener Kacper Kozołup: Byliśmy zespołem dobrze zorganizowanym, lecz niestety zabrakło skuteczności pod bramką przeciwnika. Będziemy nad tym pracować.
Bramkę dla Polonii strzelił: Paweł Dębicki

Orlik E1
Polonia Bydgoszcz 1:4 Victoria Niemcz Osielsko
Trudny mecz na otwarcie turnieju. Przeciwnik znany Polonii, spotkania zazwyczaj bardzo wyrównane.
Przez pierwszą część spotkania drużyna próbowała stworzyć dogodne sytuacje bramkowe. Niestety z każdą minutą coraz większą przewagę mieli zawodnicy Victorii.
Trener Janusz Brzeziński: Przeciwnik nas wyprzedzał, był dokładniejszy, a przede wszystkim skuteczniejszy.

Polonia Bydgoszcz 3:2 Cuiavia Inowrocław
Drużyna rozpoczęła mecz zmotywowana i pewna siebie. Niestety, Polonia jako pierwsza straciła bramkę, jednak z każdą minutą chłopcy grali coraz lepiej.
Trener Janusz Brzeziński: Udało Nam się grać sektorami, w których zauważaliśmy wolną przestrzeń. Dało nam to trzy bramki. Pod koniec spotkania było trochę nerwowo, przeciwnicy strzelili bramkę kontaktową, ale wytrzymaliśmy do końca i udało nam się wygrać spotkanie.

Polonia Bydgoszcz 7:7 Pelikan Szubin
Było to bardzo wyrównane spotkanie. Obie drużyny prezentowały podobny poziom piłkarski.
Trener Janusz Brzeziński: Rozważna gra obu zespołów, mało strat, spokojne budowanie akcji, po czym Polonia strzeliła w bardzo krótkim czasie 3 bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:2 dla Nas. Po naszej 7 bramce rywal błyskawicznie doprowadził do wyrównania.

Turnieje “Od pasji do futbolu”
Bardzo udany turniej. Drużyny, które pojawiły się na turnieju to AF Brzoza, JAcademy, Chemik I, Chemik II.
Trener Krzysztof Smoliński: W stosunku do poprzedniego turnieju chłopcy wykonali więcej podań, strzelili więcej bramek. Wyróżniający się chłopcy to Adrian, Bartek, Kuba, Marcin, Tymoteusz.